top of page
Пошук
Фото автораІнна Сизоненко

«1000 днів війни, 11 кроків Майдану»


Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України.

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали та продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність.

З кожною новою річницею Майдану ми маємо змогу осягнути більш повну картину того, що сталося. До чого веде революція Гідності кожного з нас? Яким випробуванням став Майдан? Відповіді на ці та інші запитання розкривали в Публічній бібліотеці ім. В. Малика разом зі студентами та викладачами Старобільського фахового коледжу, очевидцями та учасниками Революції Гідності.

Розпочали захід Хвилиною мовчання за всіма невинно убієнними та закатованими жертвами. Під час історичної розповіді Олександр Карпенко, викладач історії Старобільського фахового коледжу, занурив присутніх у історичну хронологію подій 1990-2013 років. А далі… а далі було спілкування з учасниками Революції Гідності. Про свої відчуття, перебуваючи на Майдані, розповіла Антоніна Даниленко. «Ми були Революціонери вихідного дня» - говорила вона.

«Було важко, одягали шкірянку під теплу куртку і рюкзак, щоб отримати менші травми» - такими спогадами ділився Василь Олійник. Цікаво та змістовно пан Василь розповів студентам як все починалося, як розташовувалися табори на Майдані.

Майданівець, учасник АТО (ООС), командир Добровольчого формування 1(м. Лубни) Віктор Сивуха більше зосередився на моральній та патріотичній стороні Революції Гідності, АТО (ООС) та повномасштабній війні. Головним його закликом до молоді було: «Діди не переможуть, але стають прикладом для молоді, опорою та тилом».

Учасники Революції Гідності подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей, згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації яка вийшла на Майдані і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий незламний дух.



1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page