top of page

РОЗКЛАД РОБОТИ ВІДДІЛУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРВІСУ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ

ПОНЕДІЛОК 08-00 - 17-00

ВІВТОРОК 08-00 - 18-00

СЕРЕДА 08-00 - 18-00

ЧЕТВЕР 08-00 - 18-00

П’ЯТНИЦЯ 08-00 - 18-00

СУБОТА - 10-00 - 17-00

НЕДІЛЯ - вихідний

Остання робоча середа  місяця - санітарний день.

      У лютому 2011 року Лубенська центральна районна бібліотека ім. В.К. Малика разом із сільськими філіями сіл Новаки, Засулля, Ісківці була офіційно оголошена переможцем другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету програми «Бібліоміст». У жовтні бібліотеки отримали довгоочікуване обладнання- комп»ютери, принтери, сканери, а 25 листопада відбулися урочистості з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету.

       Щоб розділити радість перемоги на бібліотечно - інтернетне свято прибули почесні гості: голова Лубенської районної ради Олексій Дядечко, голова Лубенської районної державної адміністрації Віктор Алєксєєнко заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, заступник директора програми «Бібліоміст» Мумтаза Абдуразакова, директор Полтавської обласної наукової бібліотеки імені І. Котляревського, заслужений працівник культури України Тетяна Зеленська, заступник головного лікаря ЦМЛ, голова благодійного фонду «Слово» імені В.Малика Олександр Сиченко та інші.

      Відвідавши свято в Лубнах, Мумтаза Абдуразакова відзначила ентузіазм бібліотекарів, який, звичайно, не може бути не поміченим і відповідно не відзначеним.

  Про велике виховне значення бібліотек, необхідність застосування інноваційних технологій говорили у своїх виступах очільники районної влади Олексій Дядечко та Віктор Алєксєєнко.

       Символічну святкову стрічку перерізано, тож Інтернет-центр із нетерпінням чекає нових відвідувачів.

      Бiблiотека - це постiйно реагуючий на змiни заклад, що з'єднує людей з глобальними iнформацiйними ресурсами, iдеями та результатами творчої дiяльностi, яких вони потребують. Бiблiотека робить доступними багатства, що є результатом самовираження людей i культурного розмаїття та зберiгаються на усiх носiях.

      Глобальна мережа Iнтернет уможливлює для окремої особи та громади в усьому свiтi, будь-то у найменшому i найвiддаленiшому селi, чи у великому мiстi, мати однаковий доступ до iнформацiї для розвитку, освiти, удосконалення, культурного збагачення, господарської дiяльностi та поiнформованої участi у демократичному суспiльствi. Всi можуть представити в Iнтернетi свої iнтереси, знання та культуру для ознайомлення усього свiту.

    Бiблiотека - це механiзм, для подолання бар'єрiв, що iснують через рiзницю у можливостях користування ресурсами, технологiями та навчанням.

    У 2021 році на базі Відділу інформаційного сервісу Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика було створено ХАБ цифрової освіти.

 

У ХАБІ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ НА ВАС ЧЕКАЄ:

 -  4 робочих станцій;

 -  Консультації  спеціалістів;

 - Можливість запису отриманої інформації на оптичний диск або одержання паперової копі.

 - Групове та індивідуальне  навчання користувачів.

-  Вільний доступ до WI-FI.

 

Порядок надання послуг в ХАБІ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ.

-  Кожний користувач перед початком роботи  повинен ознайомитися з  Правилами користування центром.

- Послуги надаються користувачам бібліотеки. На кожного користувача Інтернету  оформлюється формуляр користувача.

- Запис здійснюється кожен день не більше ніж на два дні наперед.

- Кожен читач записується рівно на годину, у разі запізнення місце зберігається на протязі десяти хвилин. Якщо читач не з’являється, або не попереджує про своє затримання, право користуванням інтернету передається наступному бажаючому.

 - Користувач повинен дбайливо ставитися до обладнання, що надається їм у використання, повідомляти бібліотекаря  про неполадки чи порушення, що виникли під час роботи на ПК.

-  За одним ПК може знаходитись тільки один користувач.

-  Особи з ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння не можуть бути допущені до роботи на комп`ютері (згідно з Правилами техніки безпеки).

- Бібліотекар не несе відповідальності за зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність наведеної там інформації.

Користувач  має  право  безкоштовно :

- Одержати попередньо індивідуальну або групову консультацію по користуванню мережею Інтернет;

- Використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів (в тому числі користуватися електронною поштою) протягом виділеного йому часу.

- Використовувати для роботи в Інтернет програмне забезпечення, інстальоване на комп'ютерах.

 - Записувати  на  власний  СD або флеш-накопичувач   отримані  під час сеансу доступу  ресурси Інтернет (файли).

-   Користуватися довідковою літературою Інтернет-центру.

- Отримувати та використовувати отриману з мережі інформацію в особистих цілях: навчання, робота, наукова діяльність тощо.

 

 

ПРАВИЛА   КОРИСТУВАННЯ   У ХАБІ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ  ЛУБЕНСЬКОЇ ПУБЛІЧНОЇ БІБЛІОТЕКИ ім. ВОЛОДИМИРА МАЛИКА

     Інтернет - центр створено за грантом програми  «Бібліоміст в Україні: впровадження нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».

    Головна мета Інтернет – центру - надання користувачам бібліотеки безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет для отримання інформації, відсутньої в фондах бібліотеки: з юридичних питань, здоров’я, освіти, екології, зайнятості тощо.

Користувач  має  право  безкоштовно:

- Одержати попередньо індивідуальну або групову консультацію по користуванню мережею Інтернет;

- Використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів (в тому числі користуватися електронною поштою) протягом виділеного йому часу.

- Використовувати для роботи в Інтернет програмне забезпечення, інстальоване на комп'ютерах.

 - Записувати  на  власний  СD або флеш-накопичувач   отримані  під час сеансу доступу  ресурси Інтернет (файли).

-   Користуватися довідковою літературою Інтернет-центру.

- Отримувати та використовувати отриману з мережі інформацію в особистих цілях: навчання, робота, наукова діяльність тощо.

 

Користувач не  має право:

- Порушувати діловий ритм Інтернет-центру (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів).

- Встановлювати будь-яке програмне забезпечення, вносити зміни у комп’ютерне обладнання чи програмне забезпечення, змінювати існуючу конфігурацію операційної системи, вимикати або перезапускати машину у відсутність працівника бібліотеки.

-   Перевищувати обумовлений правилами час роботи в мережі.

-   Палити, вживати їжу чи напої, смітити в приміщенні Інтернет-центру.

-   Виносити довідкову літературу з центру.

Відповідальність користувачів

    В разі порушення користувачем будь-якого пункту “Правил” адміністрація бібліотеки має право позбавити користувача доступу до мережі Інтернет.

    За протиправні дії у мережі Інтернет та збитки, нанесенні користувачами Інтернет – центру сторонній стороні, правову та матеріальну відповідальність несе особисто користувач.

    Користувач несе відповідальність за порушення норм авторського права при користуванні мережею Інтернет та неправомірний запис інформації згідно із чинним законодавством України.

 

 

Шановні  друзі! 

Скористайтесь   унікальним  шансом  - вільним  доступом  до  світової  мережі - ІНТЕРНЕТ.

 

Будемо  пізнавати  світ  разом!

20200304_143244.jpg
20200218_144603.jpg
bottom of page