Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області продовжує знайомити читачів про найцікавіші правові ініціативи, новели чинного законодавства та юридичні консультації на штальтах щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».
Попри те, що воєнний стан у нашій державі триває, але ми поступово намагаємося повертатися до звичного ритму життя і травнений випуск видання містить у собі постійні тематичні рубрики видання і розповідає про особливості роботи як системи БПД, так і наших партнерів у режимі воєнного стану.
Серед актуальних тем сьогодення у черговому випуску читачі дізнаються про особливості роботи системи БПД в Україні щодо захисту прав дітей в умовах воєнного стану.
У травневій електронній версії газети читайте про те, що коло осіб, які отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу розширено і наразі такою допомогою можуть скористатися ще й потерпілі від сексуального насильства та катувань, а також люди, які втратили документи.
Також з набуттям чинності законодавчих змін, вже у листопаді, такою допомогою можуть скористатися й люди, які зазнали позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії.
У черговому випуску видання читачі також дізнаються, які новели чинного законодавства у галузі земельних правовідносин в умовах воєнного стану. Про це у своїй публікації розповідає кандидат наук з державного управління, експерт з земельних питань, співзасновник Громадського об’єднання «Земельний фонд України» Вадим Чувпило.
Як працюють органи місцевого самоврядування можна дізнатися із статті першого заступника голови Полтавської обласної ради, кандидата юридичних наук, Олександра Лемешка.
З початком війни в Україні значно збільшилася кількість внутрішньопереміщених осіб, які були вимушені покинули власні домівки та шукати прихистку в інших. більш безпечних регіонах. І наразі вони потребують не лише підтримки з боку співвітчизників, але й належного правового захисту. Про порядок виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з травня 2022 року інформує очільниця Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко.
У черговому випуску видання читачі також мають змогу ознайомитися з формами правопросвітницької роботи системи БПД в умовах воєнного стану, дізнатися як реалізується в області правопросвітницький проєкт “Право знати” та роботу тренінгового центру «PRO качай СЕБЕ» у м. Кременчуці.
Продовжуємо висвітлювати успішні історії розвитку територіальних громад Полтавщини у рубриці «Життя ОТГ». Як Новосанжарська ОТГ допомагає переселенцям читайте у черговому випуску видання.
У рубриці «Людина права» можна ознайомитися із життєвим шляхом та професійним досвідом Катерина Фіалкіної, заступниці начальника відділу безоплатної правової допомоги Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів та адвокатів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».
Найцікавіші консультацій та напрацювання дізнавайтеся з постійних рубрик видання: сторінка адвокат консультує, сторінка Регіонального представництва Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, фахівці системи БПД консультують та консультації «WIKILEGALAID». Також можна ознайомитися із зразками документів.
З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.
Приємного читання!
Comments